Logo
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 230,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Štítky blogu
Novinky
16.10.2020
Doručenie objednaného tovaru s oneskorením jeden pracovný deň
Vážený zákazníci Vzhľadom na to že v súčasnosti z dôvodu pandémie na strane nášho prepravcu DPD niekoľkonásobne vzrástol počet prepravovaných zásielo... čítať celé
24.09.2020
NOVINKA - Jednoduchšie splátkovanie s Quatrom
  Vážení zákazníci   Prinášame Vám rýchlejšie vybavenie splátok Quatro cez náš internetový obchod. Po odoslaní objednávky sa Vám zobrazí nová ve... čítať celé
27.03.2020
Ponúkame možnosť vyskladania PC zostavy na mieru
Vážení zákazníci Nenašli ste PC zostavu v našej ponuke presne podľa Vašich predstáv ? Ponúkame Vám možnost' vyskladania PC zostavy na mieru presne p... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Quatro - jednoduchý nákup na splátky

  1. Úvod
  2. Návody a tipy
  3. Zjednodušte si ovládanie zvuku vo Windows 10 s aplikáciou EarTrumpet

Zjednodušte si ovládanie zvuku vo Windows 10 s aplikáciou EarTrumpet

EarTrumpet

 

Základné nastavenie hlasitosti vo Windows 10 sprostredkuje v praxi ikona reproduktora na paneli úloh, kde si môžeme plošne nastaviť hlasitosť celého systému. Prípadne, ak je potrebný detailnejší zásah, môžeme si otvoriť „Zmiešavač hlasitosti“ a stav upraviť pre aktuálne spustené aplikácie.Síce to možno nie je najpraktickejšie, no ide o zabudované systémové možnosti.

Ak by ste chceli vo svojom systéme získať väčšiu kontrolu a rýchlejší prístup k nastaveniam hlasitosti pre aplikácie, siahnite po aplikácií EarTrumpet. Tá je zadarmo dostupná priamo cez Microsoft Store a prakticky kombinuje základnú ponuku Windows 10 s možnosťou Zmiešavač hlasitosti.

Do notifikačnej oblasti vedľa hodín pridáva vlastnú ikonku, po kliknutí na ktorú sa zobrazí prehľad so všetkými aplikáciami, ktoré vydávajú zvuk. Nájdete tu možnosť pre úpravu hlasitosti v celom systéme, ako aj pre jednotlivé aplikácie. Celú správu hlasitosti a celkovo zvuku vo Windows 10 veľmi spríjemní a zjednoduší.

EarTrumpet veľmi dobre poslúži aj v prípade, ak pracujete s viacerými zvukovými výstupmi. Môžete medzi nimi prepínať celkovo alebo si medzi výstupmi prehadzovať konkrétne aplikácie. EarTrumpet je proste nenápadná, no veľmi vychytená aplikácia, ktorá systémovú správu zvuku vo Windows 10 posúva o úroveň vyššie. Zadarmo, veľmi príjemne a s moderným vzhľadom.

EarTrumpet

Ako z panela úloh odstrániť systémovú ikonu pre nastavenie hlasitosti?

Malý tip na záver. EarTrumpet umiestňuje na panel úloh ikonku, ktorá vyzerá prakticky rovnako ako tá systémová pre sekciu „Hlasitosť“. Nakoľko po funkčnej stránke EarTrumpet jasne dominuje, nemá zmysel, aby ste v oznamovacej oblasti mali umiestnené obidve ikony. Iba by vás to zavádzalo.

Preto odporúčam otvoriť systémové nastavenia (Win + I), prejsť do sekcie „Prispôsobenie“ a kliknúť na „Panel úloh“. Prípadne kliknite pravým tlačidlom na Panel úloh a vyberte možnosť „Nastavenia panela úloh“. Dostanete sa do sekcie, kde nájdete ponuku „Zapnúť alebo vypnúť systémové ikony“. Otvorte ju, no a v ponuke potom len prepnite spínač pri možnosti „Hlasitosť“ na „Vypnuté“.

Ak by sa náhodou ukázalo, že aplikácia EarTrumpet nie je pre vás, tak ju odinštalujte a prepínač pri ikone „Hlasitosť“ vráťte do polohy „Zapnuté“, aby ste opäť mohli používať klasické systémové nastavenia pre ovládanie zvuku.

EarTrumpet
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi