Logo
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Štítky blogu
Novinky
28.07.2022
V dňoch 02.08.2022 - 10.08.2022 máme zatvorené
Vážení zákazníci V dňoch 02.08.2022-10.08.2022 máme zatvorené a Vaše objednávky budeme riešiť po tomto termíne.Náš internetový obchod je Vám k dipozí... čítať celé
16.02.2022
Ponúkame možnosť vyskladania PC zostavy na mieru
Vážení zákazníci Nenašli ste PC zostavu v našej ponuke presne podľa Vašich predstáv ? Ponúkame Vám možnost' vyskladania PC zostavy na mieru presne p... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Quatro - jednoduchý nákup na splátky

  1. Úvod
  2. Návody a tipy
  3. Používanie zariadení Bluetooth vo Windows 10
04.09.2020

Používanie zariadení Bluetooth vo Windows 10

Bluetooth je zjednodušene povedané bezdrôtové pripojenie pre prenos dát. Poznať ho môžeme hlavne zo svojich smartfónov, no v totožnej podobe sa nachádza aj v tabletoch či notebookoch s Windows 10.

Dokonca sa dá kúpiť aj Bluetooth adaptér do USB portu, ktorý môžeme používať na klasickom stolovom počítači. Toto bezdrôtové pripojenie pritom príde vhod primárne na pripojenie príslušenstva ako sú rôzne bluetooth reproduktory, slúchadlá či herné ovládače Xbox.

 

Bluetooth sa síce dá využiť aj na prenos súborov, no v dnešnej dobe nejde o najpraktickejší spôsob. Ak by sme chceli súbory prenáša zo smartfónu do notebooku, tak omnoho praktickejšie poslúži klasický kábel či dokonca cloudové úložiská.

Ak však kábel nemáme a Wi-Fi nie je v dosahu, poslúži aj starý dobrý Bluetooth. Dnes je prakticky pravidlom, že každý notebook a aj tablet má vo svojej výbave zabudovaný aj Bluetooth adaptér, preto je používanie tejto technológie vcelku jednoduché.

Ako zapnúť Bluetooth na Windows 10?

Pokiaľ máme zariadenie so zabudovaným alebo pripojeným Bluetooth adaptérom, ktorý je správne nainštalovaný, tak jeho zapnutie predstavuje veľmi jednoduchý úkon.

Stačí kliknutím alebo klávesovou skratkou Win + A vyvolať Centrum akcií a kliknúť na ikonku „Bluetooth“. Tá zozelenie a zobrazí informáciu „Zapnuté“.

Ďalšou možnosťou, ktorá je praktickejšia, ak chcete rovno aj spárovať nejaké to bezdrôtové príslušenstvo, sú priamo systémové nastavenia (Win + I). Sekcia Bluetooth sa nachádza v kategórii „Zariadenia“ hneď ako prvá položka.

Stačí tu prepínač „Bluetooth“ umiestniť do polohy „Zapnuté“.

Bluetooth Centrum akcii

Ako zapnúť Bluetooth na notebooku?

Postup je úplne totožný, až na to, že v prípade notebookov môže niekedy do hry vstúpiť aj ovládač od výrobcu zariadenia, ktorý umožňuje Bluetooth vypnúť klávesovou skratkou.

A to niekedy až tak efektívne, že z pohľadu Windows 10 akoby potrebný adaptér chýbal.

Ak by náhodou došlo k takejto situácii, potrebné klávesy sa dajú identifikovať pomerne ľahko. Väčšinou ide o takzvaný funčkný kláves (Fn) v kombinácii s niektorým klávesom z horného riadka F1 až F12.

Prípadne si overte, či v zariadení nemáte nainštalovaný doplnkový softvér od výrobcu, cez ktorý sa Bluetooth spravuje.

Ako pripojiť Bluetooth slúchadlá alebo iné príslušenstvo k PC?

Spárovanie príslušenstva po zapnutí Bluetooth pripojenia prebieha takmer vždy rovnako.

Na danom príslušenstve aktivujeme režim párovania, štandardne je tu na to tlačidlo, a v systémových nastaveniach Windows 10 klikneme na možnosť „Pridať zariadenie Bluetooth alebo iné zariadenia“.

Počkáme, kým systém v okruhu identifikuje dané zariadenie. Následne naň klikneme, čím by sa mali zariadenie a príslušenstvo spárovať. Je možné, že niekedy bude vyžadovaný aj dodatočný krok, no spravidla nejde o nič zložité.

Napríklad pri párovaní bezdrôtovej klávesnice bude možno potrebné zadať pár znakov či stlačiť Enter. Ak by ste s pripojením mali problém, tak nazrite do manuálu, čo odporúča výrobca.

Bluetooth systémové nastavenia Windows 10
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

 

 

 

                                                                         

sme tu pre Vás od roku 2009                                                                        

 

     

       

Pri nákupe na 230€ v rámci SR

 

Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk