Logo
pondelok-piatok ,09:00 -17:00 hod.
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 230,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
 • Štítky blogu
Novinky
23.01.2023
Výkonné počítače s grafickou kartou Geforce RTX 3060
Hľadáte počítač s vysokým herným grafickým výkonom ?Vyberte si z našej ponuky počítač s grafickou kartou Geforce RTX 3060 12GB .                    ... čítať celé
19.01.2023
Ponúkame možnosť vyskladania PC zostavy na mieru
                                                                    Vážení zákazníci Nenašli ste v našej ponuke PC zostavu presne podľa Vašich predst... čítať celé
02.05.2022
NOVINKA - Jednoduchšie splátkovanie s Quatrom
  Vážení zákazníci   Prinášame Vám rýchlejšie vybavenie splátok Quatro cez náš internetový obchod. Po odoslaní objednávky sa Vám zobrazí nová ve... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Quatro - jednoduchý nákup na splátky

 1. Úvod
 2. Návody a tipy
 3. Ako sa pripraviť na pád systému Windows?
02.07.2020

Ako sa pripraviť na pád systému Windows?

Aj keď sa operačný systém Windows v posledných rokoch rapídne zlepšil po všetkých stránkach, zostáva smutnou pravdou, že pokojne budúca aktualizácia vám systém kompletne zhodí. Úplne rovnako sa však môže zachovať chybný pamäťový modul alebo problémové SSD. Je teda nutné vziať do úvahy, že za pádmi operačného systému stojí nielen softvér, ale samozrejme aj hardvér. A so vzrastajúcim vekom vášho počítača alebo notebooku sa šanca na pád operačného systému dramaticky zvyšuje.

 

Ako sa teda dopredu pripraviť, aby bola obnova systému Windows čo najjednoduchšia?

 • Robte si pravidelne obraz systému na externý USB disk.
 • Ukladajte dokumenty, fotografie a iné dôležité súbory na cloudové úložisko. Napríklad na vstavaný OneDrive od Microsoftu.
 • Vytvorte si dopredu bootovací USB flash disk s Windows 10.
 • Na otestovanie stability PC použite bootovací USB flash disk s programom MemTest.
 • Zvážte nákup zálohovacieho softvéru, ktorý bude všetko automaticky zálohovať a ponúkne aj jednoduchú obnovu systému. Pokojne aj na úplne nový hardvér.

Bitová kópia Windows

Máte ideálne vyladený počítač alebo notebook a premýšľate, ako si súčasný stav zazálohovať tak, aby bolo v prípade havárie možné systém jednoducho obnoviť? Možno budete prekvapení, že na základné účely vám budú stačiť nástroje vstavané priamo v systéme Windows. Tým kľúčovým krokom je vytvorenie obrazu systému.

Čo je bitová kópia?

Bitová kópia systému je obraz všetkých dát vo vašom počítači. Pokiaľ dôjde k zlyhaniu pevného disku alebo poškodeniu kritických súborov operačného systému (napríklad keď je počítač napadnutý vírusom alebo ransomwarom), môžete obnoviť všetky súbory práve pomocou bitovej kópie, a vrátiť tak do počítača všetok obsah. Bitová kópia systému štandardne obsahuje jednotku alebo jednotky požadované na beh systému Windows. Nachádza sa tu systém Windows, nastavenie systému, programy a súbory. Pri obnovení počítača pomocou obrazu systému nemožno položky obnoviť jednotlivo. Bitová kópia systému totiž svojím obsahom nahradí všetky aktuálne programy, nastavenie systému a súbory.

Na uloženie obrazu systému budete potrebovať externý USB disk s dostatočnou kapacitou. K dispozícii sú už aj  4TB alebo dokonca 6TB varianty, takže je možné vyberať aj s dostatočnou rezervou. V závislosti od veľkosti dát je potom nutné počítať s tým, že vytvorenie prvého obrazu systému môže spoločne s kopírovaním na USB disk trvať pokojne aj 10 hodín.

Bitovú kópiu je nutné pravidelne aktualizovať. Povedzme, že stačí v intervale zhruba 1× za mesiac. Takáto kópia už bude trvať kratší časový úsek, pretože systém inteligentne a rýchlo zálohuje iba nové a zmenené súbory.

Bitová kópie vs. zálohovanie súborov

Mnoho používateľov si pletie funkcie bitovej kópie so zálohovaním súborov. Aká je skutočnosť? Pri vytváraní obrazu sa zálohuje úplne celá systémová jednotka a voliteľne aj iné jednotky vo vašom PC. A to vrátane diskových oddielov a spúšťacieho sektora. Bitová kópia je jediná možnosť zálohy, ktorá vám uchová aktuálny stav operačného systému Windows vrátane všetkých programov a nastavení. Oproti tomu obyčajná záloha súborov, prípadne funkcia História súborov, vytvára iba kópie dátových súborov (dokumentov, obrázkov, tabuliek a pod.). To sa hodí, keď napríklad omylom zmažete niekoľko súborov alebo sa potrebujete dostať k staršej verzii dôležitej tabuľky.

Ako vykonať bitovú kópiu Windows 10?

Znovu upozorňujeme, že bitovú kópiu je možné vytvoriť len na plne funkčnom stroji. Pokiaľ napríklad systém nenabieha alebo sa pravidelne seká, je na vytváranie bitovej kópie už neskoro.

 1. Pripojte k počítaču externý pevný disk s dostatkom voľného miesta. Použite vždy najrýchlejší dostupný USB port. Typicky teda „modrý“ USB konektor.
 2. Stlačte tlačidlo Štart, dajte hľadať slovo „Zálohovanie“ a vyberte „Nastavenie zálohovania“.
 3. Následne kliknite na položku „Prejsť na zálohovanie a obnovenie systému Windows 7“.
 4. Vyberte „Vytvoriť bitovú kópiu systému“.
 5. V jednoduchom sprievodcovi vyberte ako cieľ zálohovania pripojený externý USB disk.
 6. Po skončení zálohovania si možno vytvoriť bootovací disk k naštartovaniu opravy systému. Voliteľne možno využiť bootovací USB disk s čistou inštaláciou Windows 10.
Bitová kópia; Windows 10
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

 

 

 

                                                                   

    sme tu pre Vás od roku 2009                                                                       

 

     

doprava v rámci SR nad 230€ zadarmo

Pri nákupe na 230€ v rámci SR

 

Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk